Festival sociálních služeb „Poznejme se navzájem“

Poznejme se navzájem je název již šestého ročníku Festivalu sociálních služeb, který se bude konat v pátek 30. 5. 2014 od 10.00 do 19.00 v prostorách mezi Univerzitou Hradec Králové a Studijní vědeckou knihovnou v Hradecké ulici.

Akce je realizována za finanční podpory Statutárního města Hradec Králové a pod záštitou primátora města Hradec Králové MUDr. Zdeňka Finka a rektora Univerzity Hradec Králové prof. RNDr. Josefa Hynka, MBA, Ph.D. Smyslem Festivalu sociálních služeb je zvýšit povědomí široké veřejnosti o poskytovaných sociálních službách ve městě Hradec Králové. Vstupné je pro všechny návštěvníky zdarma.

Návštěvníci se mohou těšit na jednašedesát výstavních stánků, které nabídnou mnoho zajímavých informací z oblasti sociálních i dalších souvisejících služeb určených pro občany našeho města. Na stáncích bude připravena rozmanitá nabídka výrobků klientů sociálních služeb, popř. žáků a studentů speciálních škol, které si budou moci návštěvníci zakoupit.

Akce má přinést nejen informace a poučení pro širokou veřejnost, ale také zábavu a různé aktivity pro rodiny s dětmi. Pro celý den bude zajištěn bohatý zábavný program, zaměřený mimo jiné také k svátku Dne dětí. Pro návštěvníky budou připraveny aktivity a soutěže o zajímavé ceny, realizované v duchu tématu „Hrajeme si se zvířátky“. Děti jistě zaujmou i atrakce dovádění na skákacích hradech a prolézačkách, malování na obličej, jízda vláčkem Dopravního podniku města Hradce Králové apod. Dospělé návštěvníky jistě přiláká nejen kulturní program, ale také soutěže, možnost naučit se základy první pomoci, zacvičit si nebo zkusit svoji šikovnost v kreativních dílnách společně s dětmi.

Bohatý kulturní program nabídne návštěvníkům vystoupení klientů sociálních služeb a žáků základních a středních škol. V odpoledních hodinách se na pódiu představí kytarista a zpěvák František Nedvěd mladší, jehož vystoupení sklidilo úspěch již v minulém ročníku festivalu. Jako další se představí nadějný hradecký hudebník Michal Horák. V 17 hodin se o zábavu postará pardubická kapela Sabrage a od 18:00 hodin roztančí parket svými hity Rybitví, Jedem do Afriky, Kladno či Karviná známá pražská hudební skupina Yo Yo Band.

V průběhu celého dne bude k dispozici občerstvení za dostupné ceny, které budou zajišťovat i studenti středních speciálních škol a pracovníci sociálního podniku. Celý den bude zajištěna bezplatná kyvadlová doprava od Muzea vláčkem Dopravního podniku města Hradec Králové.

Kampus Univerzity Hradec Králové se prostřednictvím této akce otevírá i veřejnosti. Ve vlastním výstavním stánku UHK představí nabídku zajímavých aktivit, souvisejících s obory vyučovanými na Univerzitě. Pro zájemce z řad odborníků, ale i široké veřejnosti pak bude připraven seminář, tématicky zaměřený na oblast sociálních služeb realizovaný v Aule Objektu společné výuky.

Mgr. Jana Fišerová, organizátor